Jak odzyskać dostęp do aplikacji „IPKO Biznes”

Karta Flapsowa JSW

Pewnie większość z nas zna aplikację „IPKO Biznes”, za pomocą której można szybko sprawdzić stan środków oraz podejrzeć historię transakcji dokonanych za pośrednictwem naszej karty „flapsowej”. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co zrobić, gdy nagle utracicie do niej dostęp? Dziś podzielę się z Wami moimi doświadczeniami i praktycznym poradnikiem, który może oszczędzić Wam cenny czas i frustrację.

Aplikacja „IPKO Biznes” ma wbudowane ograniczenie do instalacji na maksymalnie trzech urządzeniach. Kiedy kupujemy nowy telefon lub robimy tzw. „twardy” reset urządzenia, bank traktuje to jako instalację na kolejnym urządzeniu, jednocześnie nie zapominając o poprzednich instalacjach. Gdy przekroczymy limit trzech prawidłowych instalacji, następuje blokada i widzimy komunikat: „aplikacja może być zainstalowana na trzech urządzeniach, usuń aplikację z poprzednich urządzeń aby dodać kartę”. No dobrze, ale jak to zrobić, skoro już usunęliśmy aplikację z poprzedniego urządzenia?

Podczas próby rozwiązania tego problemu, napisałem do twórcy aplikacji. Niestety, odesłał mnie jedynie do infolinii Banku PKO BP. Moja próba kontaktu z infolinią okazała się kolejnym wyzwaniem, ponieważ zostałem przywitany przez bota, który uparcie chciał dokonać mojej identyfikacji poprzez numer klienta, którego oczywiście nie znamy, jako użytkownicy kart „flapsowych”.

Nie poddałem się jednak i udałem się do oddziału PKO (możemy udać się do dowolnego oddziału PKO BP). Pracownik banku poprosił mnie o dokument tożsamości, sprawdził zgodność danych z kartą i uzupełnił dane przypisane do mojej karty. Następnie, w moim imieniu, zadzwonił na infolinię banku i wydał dyspozycję „usunięcia” poprzednich urządzeń z historii instalacji w banku.

Po tym procesie mogłem przejść całą procedurę dodania mojej karty „flapsowej” do aplikacji IPKO Biznes na moim telefonie. W ten sposób odzyskałem dostęp do bieżącej historii transakcji na karcie.

Podzielam się tą historią, ponieważ chcę pomóc Wam zaoszczędzić czas i energię. Znamy wszyscy tempo naszej pracy i zdajemy sobie sprawę, jak cenny jest każdy wolny moment. Wiemy również, że telefony się wymienia co jakiś czas i każdy z nas prędzej czy później stanie przed tym dylematem. Dlatego warto znać tę procedurę, by nie musieć polegać wyłącznie na saldzie podanym w „strefie pracownika” i móc nadal korzystać z pełnej historii transakcji.

Zachęcam do korzystania z aplikacji „IPKO Biznes” – dzięki niej zawsze mamy kontrolę nad naszymi wydatkami. Pamiętajcie jednak o tym, jak zarządzać swoimi instalacjami i jak odzyskać dostęp do aplikacji w razie potrzeby.

Życzę Wam wszystkim bezproblemowego korzystania z tej przydatnej aplikacji i spokojnej pracy!

Szczęść Boże!

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW