Pożegnaliśmy Naszych Kolegów – Wieczny Odpoczynek Racz Im Dać Panie

W ubiegłym tygodniu oraz wczoraj, z ciężkimi sercami i łzami w oczach, pożegnaliśmy naszych kolegów, którzy tragicznie zmarli w wyniku wybuchu metanu w KWK Pniówek, do którego doszło 20 kwietnia 2022 roku. To były dni pełne bólu i smutku.

Przez ponad 500 dni, z determinacją i nadzieją w sercach, czekaliśmy, aby naszych kolegów wydostać z otamowanego wyrobiska. Dziś, z głębokim smutkiem, ale i z wdzięcznością za każdą chwilę spędzoną razem, składamy im też ostatnie pożegnanie.

Jednakże, pod ziemią wciąż czeka na nas jeden kolega. Z każdym dniem żyjemy nadzieją, że będziemy mogli go również godnie pożegnać i dać mu wieczny spokój.

Ich odejście pozostawiło w naszej społeczności pustkę, której nie da się zapełnić. Wspominamy ich jako kolegów, którzy zawsze byli gotowi do pracy, pomocy i wsparcia. Ich determinacja i zaangażowanie pozostaną z nami na zawsze.

W tych trudnych chwilach, nasze myśli i modlitwy są z rodzinami zmarłych kolegów. Jako Związek Zawodowy „Jedność” Pniówek, będziemy kontynuować naszą misję, pamiętając o ich poświęceniu i dążąc do tego, aby takie tragedie nigdy więcej się nie powtórzyły.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
Amen.

Zdjęcie: Nowiny.pl

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW