Witamy wszystkich pracowników oraz członków naszego związku zawodowego „Jedność”!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami najnowszymi informacjami, które otrzymaliśmy od Dyrekcji KWK Pniówek.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrekcji, sobota 5 sierpnia 2023 roku będzie normalnym dniem pracy, tzw.”czarnym dniem”. Rozumiemy, że to może być dla wielu z Was niespodzianką, ponieważ weekendy są dla nas wszystkich cennym czasem do odpoczynku i regeneracji.

Ważne jest jednak, aby zrozumieć konsekwencje nieobecności w pracy tego dnia. Pracownicy, którzy nie będą mieli przepracowanej dniówki w dniu 5 sierpnia 2023 roku lub nie będą mieli usprawiedliwionej absencji, otrzymają „N” dniówkę, co wiąże się ze wszystkimi konsekwencjami dyscyplinarnymi. Wynagrodzenie za ten dzień będzie naliczane jak za zwykły dzień roboczy.

Jednakże, Dyrekcja KWK Pniówek dopuszcza możliwość udzielenia urlopów lub tzw. „Z” lub urlopów bezpłatnych na dzień 5 sierpnia 2023 roku. Warunkiem jest jednak, aby liczba tych urlopów nie zakłóciła normalnego funkcjonowania oddziału.

Natomiast poniedziałek 14 sierpnia 2023 roku będzie dniem wolnym od pracy. Wynagrodzenie za ten dzień będzie obliczane jak za dzień świąteczny. To będzie idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi lub po prostu do odpoczynku po intensywnym tygodniu pracy.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące tych zmian, do kontaktu z nami bezpośrednio w siedzibie związku zawodowego „Jedność”. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla naszych członków i staramy się, aby każdy czuł się słyszany i zrozumiany.

Szczęść Boże !

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW