Leptokaria

RIWIERA OLOMPIJSKA – region Grecji rozciągający się na przestrzeni ok. 80 km od Salonik do północnej Tessali. Osłonięte od kontynentalnych chłodów i pół wiatrów, kurorty cieszą się doskonałym ciepłem i suchym klimatem. Nazwa pochodzi od odbijającego się cienia góry Olimp w falach Morza Egejskiego.

LEPTOKARIA – to typowe miasteczko greckie charakteryzujące sięatmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe i gastronomiczne.

HOTEL*** – niewielki, rodzinny hotel, położony bezpośrednio przy promenadzie nadmorskiej w pobliżu centrum miasteczka. Hotel dysponuje pokojami dwu osobowymi (możliwość dostawki) z WC., łazienką, indywidualną klimatyzacją (płatna 5€/24h), sprzętem TV-SAT, lodówką. Do Państwa dyspozycji w hotelu również: restauracja, kawiarnia a przede wszystkim piękna piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu. Wyżywienie: Dwa posiłki dziennie, śniadanie w formie szwedzkiego stołu i obiadokolacja (ciepłe danie mięsne z dodatkami) – obsługa kelnerska, w hotelu oddalonym około 200 metrów. Turnus rozpoczyna się od obiadokolacji i kończy śniadaniem.                                 
Program:

1 dzień:

Wyjazd w godzinach wieczornych ok .20:00. Nocny przejazd do Belgradu.

2 dzień:

Przyjazd do Belgradu w godzinach przedpołudniowych, zwiedzanie z przewodnikiem stolicy i jednocześnie największego miasta w Serbii. Zobaczymy między innymi: Novi Beograd, reprezentacyjną dzielnicę Dedinje, hram Svetog Save, Plac Slavija, Parlament, Terazije, Plac Republiki, Plac Studentów, twierdzę i park Kalemegdan, deptak  Knez Mihajla, Cerkiew Soborna Prawosławna, Pałac Patriarchy. Przejazd na nocleg tranzytowy do hotelu w Serbii.  Zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie i  przyjazd do Salonik, drugiego co do wielkości (po Atenach) miasta Grecji. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie nazywany współstolicą (Grecji) lub stolicą Macedonii. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi Białą Wieżę, Łuk Galeriusza, Rotundę, Bazylikę św. Dymitriusza. Następnie przejazd do hotelu w Leptokarii, zakwaterowanie, obiadokolacja , nocleg.


4 – 10 dzień:       
 Śniadanie, czas do samodzielnego zagospodarowania, wieczorem obiadokolacja. W wybrane dni możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych (za dopłatą). W trakcie pobytu jedna wycieczka autokarowa do Litochoro i Olimpu.

11 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Skopi– krótkie zwiedzanie. Następnie  przejazd do hotelu w okolicach Belgradu na nocleg tranzytowy.

12 dzień:       
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotna. Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

Termin: 03.07-14.07.2023

Cena:  1580 zł/os

Dzieci do 2 roku życia : 890 zł/os

Dzieci 2-18 lat : 1430 zł/os

Zniżka na dzieci obowiązuje w pokoju z min. 2 osobami pełnopłatnymi.

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • 8 noclegów w hotelu w Leptokarii (zakwaterowanie
  w pokojach 2,3,4 osobowych)
 • 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami
 • zwiedzanie  Salonik oraz Litochoro i Olimpu i Belgradu oraz Skopie
 • wyżywienie 2 razy dziennie (śniadanie i obiadokolacja)  w Grecji
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i BP
 • taksę klimatyczną
 • opłata na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

 • opłaty za korzystanie z klimatyzacji
 • wycieczek fakultatywnych
 • świadczeń nie wymienionych w punkcie cena zawiera

Wycieczki Fakultatywne:

METEORY ok. 55 € + 6 € bilet wstępu– Meteory po grecku znaczy dokładnie ”zawieszone w powietrzu’’. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

Uwaga!!!Organizator gwarantuje bezkosztową anulację wyjazdu, jeśli w miejscu docelowym wystąpią nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności uniemożliwiające realizację imprezy turystycznej np.: zamknięcie granic, zamknięcie hoteli, wprowadzenie kwarantanny itp.

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Dodaj komentarz

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW