GUS- Najwięcej wypadków w Górnictwie !

wypadek w pracyLPR

Wielu z nas, pracujących w górnictwie, od lat zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego z naszym zawodem. Ostatnie dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny za I półrocze 2023 roku tylko potwierdzają to, co wiemy niemal od zawsze – praca w górnictwie należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych.

Z raportu GUS wynika, że „Najwyższy wskaźnik wypadkowości odnotowano w sekcji górnictwo i wydobywanie”. To smutne, ale zarazem niezaskakujące zestawienie. Nasza branża od lat zmaga się z wieloma wyzwaniami, a bezpieczeństwo pracowników jest jednym z najważniejszych aspektów naszej codziennej pracy.

Wypadki w Górnictwie

Co więcej, raport wskazuje, że „Nieprawidłowe zachowanie się pracownika było przyczyną 41,0% wypadków przy pracy”. To pokazuje, jak ważna jest edukacja i ciągłe przypominanie o zasadach bezpieczeństwa. Każdy błąd, każde niedoprecyzowanie może mieć tragiczne skutki.

Wypadki w Górnictwie

Praca w górnictwie zawsze była i będzie wyjątkowo wymagająca i niebezpieczna. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o bezpieczeństwo i przestrzegali wszystkich zasad. Tylko wtedy będziemy mogli zmniejszyć ryzyko wypadków i chronić zdrowie oraz życie naszych kolegów.

Niech te dane staną się dla nas przestrogą i przypomnieniem o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo w pracy. Wspólnie możemy sprawić, że górnictwo stanie się bezpieczniejsze dla nas wszystkich.

Źródło danych GUS

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW