Komunikat Związku Zawodowego „Jedność” KWK Pniówek

Getting your Trinity Audio player ready...

Związek Zawodowy „Sierpień 80” wypuścił w piątek (8.03.2024) biuletyn, który brzmi jak zły żart. Oskarżają oni Związek Zawodowy „Jedność” KWK Pniówek oraz uczestników Komisji BHP o rzekomą niekompetencję i zaniedbania w kwestii dystrybucji środków ochrony indywidualnej, takich jak filtry przeciwpyłowe. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – ich zarzuty są tak płytkie jak kałuża po deszczu. Co więcej, ich atak wydaje się bardziej spektaklem mającym na celu zwrócenie na siebie uwagi, niż realną troską o bezpieczeństwo pracowników.

I co najlepsze, „Sierpień 80” ma czelność oskarżać nas o brak troski o bezpieczeństwo, kiedy to oni sami błyszczą swoją nieobecnością na komisjach i naradach BHP. Gdzie są, kiedy trzeba wziąć odpowiedzialność i realnie działać na rzecz bezpieczeństwa? Zapewne gdzieś daleko, układając kolejne manipulacyjne biuletyny.

Przede wszystkim, „Sierpień 80” wybiera fragmenty informacji i podaje je w sposób, który pasuje tylko do ich wydumanej narracji. Zmiany, które Komisja BHP proponuje ( TAK KOMISJA BHP TYLKO PROPONUJE I OPINIUJE) w dystrybucji środków ochrony, są przemyślane i dostosowane do potrzeb pracowników. Umożliwiają elastyczne dostosowanie do warunków pracy, a to wszystko dla większego bezpieczeństwa i komfortu. Ale czy „Sierpień 80” o tym wspomniał? Oczywiście, że nie – to by nie pasowało do ich melodramatycznego scenariusza.

Ich gwałtowny zwrot przeciwko „Jedności” jest śmieszny. Jeszcze niedawno „Sierpień 80” ostro krytykował Solidarność ale już w zeszłym tygodniu stawał ramię w ramię z Solidarnością na protestach, więc staje się całkiem zrozumiałe, że teraz nagle zwraca się przeciwko nam. Czyżby próba zjednania sobie nowych sojuszników? Ich polityczna gra jest tak przezroczysta, że aż boli.

A teraz kilka słów o maskach i filtrach. Nasze procedury są tożsame z procedurami pozostałych kopalń, gdzie stosowane są maski firmy 3M(tam Sierpień80 jakoś dziwnie nie widzi problemu), z tą różnicą, że istnieje możliwość skrócenia okresu wymiany wkładów(na wniosek kierownika oddziału) czy opcja korzystania z masek jednorazowych w zamian za stałe, to rozwiązania, które zostają wprowadzone. „Sierpień 80” o tym milczy, bo prawda jest dla nich niewygodna, ich działania mało nie doprowadziły do wycofania całkowicie masek stałych firmy 3M i wprowadzenia tylko i wyłącznie masek jednorazowych. Pytanie jaki mają w tym interes ?

Podsumowując, cała ta sytuacja z „Sierpniem 80” to jedna wielka ustawka, mająca na celu zdyskredytowanie „Jedności” w oczach pracowników. Ale nie dajcie się zwieść – ich teatralne oskarżenia są tak puste, jak ich zaangażowanie w realne działania na rzecz bezpieczeństwa. W „Jedności” stawiamy na otwartość, prawdę i rzetelną troskę o pracowników, a nie na  polityczne triki.

Na koniec jeszcze jedno sprostowanie, to że Sierpień80 manipuluje faktami to każdy wie, ale warto też wskazać jasno że kłamią, otóż w Poleceniu służbowym KRZG KWK Pniówek nr 17/2024 w par. 4 czytamy :

„W uzasadnionych i opisanych przypadkach (…) dopuszcza się możliwość zwiększenia częstotliwości pobierania przez pracowników KWK „Pniówek” filtrów przeciwpyłowych wielokrotnego użytku 3M”

Więc czy ktoś potrzebującym coś zabrał? Dlaczego nie piszą o tym Poleceniu służbowym, bo pewnie go nawet nie maja, tak właśnie się o Was troszczą !!!

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW