Dnia 23 kwietnia 2023 roku, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach odbyła się Msza Święta w intencji ofiar i zaginionych w wyniku tragicznego wybuchu metanu, do którego doszło 20 kwietnia 2022 roku w Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek. Nabożeństwo to zebrało wokół siebie liczne osoby pragnące oddać hołd i pomodlić się za tych, którzy stracili swoje życie lub są nadal poszukiwani po tej tragedii.

W Mszy Świętej uczestniczyli również przedstawiciele władz którzy przybyli, aby okazać swoje wsparcie oraz modlić się razem z nami. Wśród nich znaleźli się Pani Senator Ewa Gawęda, Poseł na sejm RP Pan Krzysztof Gadowski, Przedstawiciel Wojewody Pan Czesław Sobierajski, Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła, Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój Pani Anna Hetman, Wicewójt Gminy Pawłowice Pani Joanna Śmieja, Pan Grzegorz Kaczmarczyk oraz Poczty Sztandarowe Związków Zawodowych z JSW S.A. i PGG.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom mszy świętej za ich obecność i zaangażowanie w oddaniu hołdu ofiarom tej straszliwej katastrofy. Wasza pamięć o ofiarach wybuchu metanu pozostanie żywa a wspólna modlitwa przyczyni się do dalszych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w kopalniach, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW