JSW osiąga sukcesy, ale czy jest powód do optymizmu?

Kopalnia i akcje

Pewnie wielu z Was już wie, w wczorajszym raporcie okresowym Jastrzębska Spółka Węglowa podała informację jaki zysk osiągnęła w I półroczu 2023. Zysk netto wyniósł ponad 2 mld zł. To naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę spadek przychodów o ponad 21%. Prezes Tomasz Cudny z dumą podkreślił, że firma utrzymuje mocną pozycję na rynku. Ale czy naprawdę mamy powody do świętowania?

Uwaga! Kontrowersyjny podatek solidarnościowy!

Nie możemy zapominać, że nad naszymi głowami wisi ciężki cień w postaci kontrowersyjnego podatku solidarnościowego(W sumie, to kwestia tego podatku już jest przesądzona, bowiem ustawa została już opublikowana w monitorze) . Mówimy tutaj o astronomicznej kwocie 1,6 miliarda złotych! To nie jest drobna suma, która można zignorować. To kwota, która może znacząco wpłynąć na kondycję finansową JSW i na nasze miejsca pracy. Warto tutaj przypomnieć, wydarzenia z historii spółki, gdzie postanowiono w 2014 roku kupić Kopalnie „Knurów-Szczygłowice”, wtedy też zapewniano o tym, że spółkę na to stać. W efekcie końcowym, rok później sięgnięto do kieszeń pracowników na podstawie „historycznych” porozumień.

Chociaż prezes spółki patrzy optymistycznie w przyszłość, my, jako pracownicy, musimy być bardziej ostrożni i przygotowani na różne scenariusze, musimy być bardziej niż kiedykolwiek czujni i gotowi bronić naszych praw.

Podsumowując

Drodzy koledzy i koleżanki, sukcesy JSW napawają dumą, ale nie możemy pozwolić, aby radość przysłoniła nam realne zagrożenia. Musimy być świadomi sytuacji i działać razem, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Zapraszam wszystkich niezdecydowanych do członkostwa w Związku Zawodowym „Jedność”
Pamiętajmy, że razem możemy więcej!

Szczęść Boże!

By Karwacki Oskar

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK Pniówek

Jedność Pniówek App

FREE
VIEW